Kdy vyměnit baterii v telefonu?

vymena baterie mobileko
"Stále nabíjím telefon!"
"Baterie nevydrží ani jeden den nabitá!"
"Jak je to možné a co mám dělat?"

Tak tyhle věty slýcháme často. Baterie je bohužel pouze spotřební část telefonu. I když telefon nebudete používat, baterie bude pomalu ale jistě odcházet do věčných lovišť. Proto výrobci garantují její záruku většinou kolem 6 měsíců. Průměrná životnost baterie pak činí přibližně 2 roky. Po dvou letech má baterka výrazně menší kapacitu a výdrž nabití je kratší. 

Určitě už jste slyšeli všelijaké rady, jak baterku udržet v kondici. Bohužel i přes veškerou snahu baterie ochabuje

Kdy je správný čas na výměnu baterie?

telefon dobíjíte několikrát denně

  • Když několikrát za den musíte hledat nabíječku nebo powerbanku, tak už začíná být stav baterie otravný. 
  • U baterií s 4000 mAh se pak jedná o kapacitě, která nedosáhne ani dvou dnů bez nabití.

překotná ztráta % nabití

  • Ztrátu kapacity baterky signalizuje také překotné snížení procent nabití (např.: baterie ukazuje 80% a pak náhle 40%).

při spuštění aplikace se telefon vypne

  • Při spuštění energeticky náročnější aplikace (např. fotoaparát) se telefon znenadání vypne a to třeba i při vysokém procentu nabití (klidně i 50-80%). Způsobuje to ztráta napětí baterie. Energetický nárok aplikace jednoduše baterie neunese a raději úplně vypne telefon. Telefon je pak stěží plně použitelný. Většinou se jedná pouze o opotřebovanou baterii.

baterie se nabije během několika minut

  • Toto znamení se objevuje zpravidla většinou v kombinaci s přeskakujícími % baterie a vypínáním. Další signál může být právě extrémně rychlé nabíjení (např. nabití během 5-10 min na 100%). 

telefon se nenabiji mobileko

 

Kdy se nemusí jednat o baterii?

Někdy si můžete špatně vyložit určité chování nabíjení telefonu. O vadu nemusí jít v případě:

telefon se nenabíjí

  • Naši zákazníci často spojují nabíjení pouze s baterií. V některých případech se může jednat pouze o vadný konektor nabíjení nebo porouchanou nabíječku.

baterie se nabije pouze do určitého procenta, a dále ne

  • I v tomto případě se nemusí nutně jednat o baterii. Když dáte telefon na nabíječku a baterie se dobije třeba pouze do 50% a dále již ne, může jít opět o poruchu konektoru. V této situaci důkladněji prověřujeme i baterii.

Našli jste se v tomto článku? Potřebujete vyměnit baterii v telefonu? Svěřte nám svůj telefon! Baterii Vám rádi vyměníme.

Nejste si jistí? Kontaktujte nás!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení