Samsung představil Galaxy Note 8 a tady jsou jeho klíčové taháky!

Samsung po fiasku minulého roku, kdy jeho krátce představený Note 7 okamžitě vzbudil nečekanou pozornost, a to nejen kvůli výbavě, ale zejména unikátní schopnosti vznítit se v nečekaných situacích (třeba na palubě letadla). I přes neověřené drby, kde bylo hlásáno, že řada Note zmizí na nějakou dobu úplně, nakonec Samsung představil před dvěma dny v New Yorku novou vlajkovou loď pod názvem Note 8. 

A tady je jeho několik hlavních TOP funkcí:

 

Obří "infinity displej" o úhlopříčce šílených 6,3 palce

Toto je zatím největší displej který Samsung u modelu Note dosud představil. Pro představu, má ještě monstróznější displej než S8+ s jeho 6,2" palce. Po vzoru S8 a S8+ se jedná o "infinity displej" . Proč Infinity? Protože zabírá kompletně celou přední plochu přístroje a rozléhá se až do extrémních krajů přístroje. 

note8

 

Duální kamera s ,,Live Focus"

Samsung tvrdí, že Note 8 má první duální kameru s optickou stabilizací na obou kamerách. A proč ne ..

K tomu představuje i novou funkci nazývající se "Live Focus". Ta umožňuje například při portrétech rozmazat pozadí, tedy s takzvaným "bokehem". Uvidíme jak dobře si s tím v porovnání s iPhonem 7 Plus který totožnou funkcí disponuje již rok poradí.

note82

 

S Pen a ,,Live Message"

Stylus firemně pojmenovaný S Pen je jedna z klíčových taháků již od počátku modelové řady Note. Nyní však provedl několik dalších vylepšení a tím pozvedl využitelnost.

Pomocí S Penu můžete psát poznámky přímo na zamčenou obrazovku přístroje, což se hodí při psaní rychlých poznámek nebo úkolů. Další šikovnou funkcí je překládaní pomocí S penu. Jenom podržíte ve vzduchu dotykové pero nad textem a přeložíte jej bez potřeby dotyku. ,,Live Message" pak umožňuje zasílání zpráv pomocí S Penu, konkrétně můžete vytvářet animované kresby, a ihned je odeslat kamarádovi.

 spen

 

Víc Dexi, víc!

Dex je dokovací stanice (a s pěkně chytlavým jménem) pro Galaxy S8 a Note 8 do kterého připojíte monitor, a prakticky jej přeměníte v počítač.

Dex byl spuštěn už dříve v průběhu tohoto roku, tehdy ale byla pouze hrstka aplikací které se dokázaly promítat na velký monitor. Samsung toto napravil s týmem Dex Labs a program nyní dokáže spouštět většinu aplikací do full screenu zatímco Note 8 je připojen k docku.

dex

 

Rozšířené Bixby

Bixby je virtuální asistent kterého také již známe. Byl představen tento rok a zároveň spuštěn v Americe a Koreji na Galaxy S8, a nyní i na Note 8. Brzo se očekává také spuštění v Británii.

Brzy se také očekává spuštění Bixby ve více než 200 zemích. A jestlipak mezi nimi budeme i my? 

A abych nezapomněl, Note 8 má na boku tlačítko pro aktivaci Bixby.

bixby 

Do prodeje se Note 8 dostane již 15.září a to za částku téměř 27 tisíc korun. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení