5 Nejčastějších Závad Mobilních Telefonů a Jejich Opravitelnost

Mobilní telefony jsou součástí našeho každodenního života, avšak jako je to s veškerou elektronikou, nehody se stávají. Níže uvádíme pět nejčastějších závad mobilních telefonů a sdělíme Vám možnosti opravy.

Potíže s baterií

Jednou z nejčastějších potíží mobilních telefonů je problém s baterií. Postupem času se kapacita baterie snižuje a může dojít k rychlému vybíjení, přeskakování procent nebo úplnému vypínání mobilního telefonu. U drtivé většiny telefonů je ale výměna možná alespoň v servisním centru. Náš servis pak má skladem většinu baterií pro aktuální modely.

Problémy s nabíjením

Nabíjení je základní funkce pro používání mobilního telefonu. Pokud nefunguje správně, telefon lze používat jen velmi těžko. Závada může spočívat v portu pro nabíjení, poškozeném kabelu nebo problémech s baterií. Často lze problémy s nabíjením vyřešit výměnou kabelu, čištěním portu nebo opravou baterie. Zastavte se v Mobileku, kde v rámci bezplatné diagnostiky zjistí kde je potíž.

Problémy s reproduktorem nebo mikrofonem

Zvukové problémy, jako je špatně fungující reproduktor nebo mikrofon, mohou zkomplikovat denní použití, obzvláště při telefonování. Nečistoty mohou blokovat reproduktor nebo mikrofon, což vede ke snížené kvalitě zvuku. Čištění těchto komponent nebo jejich výměna může obvykle vyřešit tyto problémy. Pokud ale reprodukce zvuku chraptí, nebo nefunguje vůbec, je zpravidla nutné vyměnit danou komponentu.

Většina z těchto nejčastějších závad mobilních telefonů je opravitelná, ideálně ale doporučujeme zastavit se v našem servisním centru. Čím dříve se závada vyřeší, tím lépe. Péče a pravidelné čištění (které také nabízíme) mohou také předejít vzniku některých závad a prodloužit životnost vašeho mobilního zařízení.